کد خبر: 4068869
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۸
در راستای صدور احکام جایگزین حبس انجام شد؛

خرید ۲۵۰۰ نسخه کتاب توسط محکومان در آذربایجان غربی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی گفت: طی یک سال اخیر تعداد دو هزار و ۵۰۰ نسخه کتاب در مجموع به ارزش تقریبی ۲۶۰ میلیون ریال توسط محکومان، خریداری و به کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های ارومیه، ماکو، شوط و خوی اهدا شده است.

خدیجه معصومی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، ۱۴ تیر، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی به دلیل صدور احکام جایگزین حبس خرید کتاب برای کتابخانه‌های عمومی از قاضی محسن مرادی اوجقاز، رئیس شعبه ۱۱۹ دادگاه کیفری ارومیه آذربایجان غربی تقدیر کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی در این دیدار ضمن قدردانی از همکاری دستگاه قضایی اظهار کرد: با پیگیری‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای اجرای طرح جایگزینی صدور حکم مجازات محکومین جرائم غیرعمد به نفع فرهنگ در آذربایجان‌غربی، طی یک سال اخیر تعداد دو هزار و ۵۰۰ نسخه کتاب در مجموع به ارزش تقریبی ۲۶۰ میلیون ریال توسط محکومان، خریداری و به کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های ارومیه، ماکو، شوط و خوی اهدا شده است.

خدیجه معصومی با اشاره به موضوع احکام مجازات‌های جایگزین حبس در راستای توسعه فرهنگ مطالعه و نیز ترویج اقدامات فرهنگی افزود: کتاب‌ها مطابق نیاز مخاطبان کتابخانه‌های عمومی خریداری شده و توزیع می‌شود که اغلب در موضوعات ادبیات، روانشناسی، تعلیم و تربیت، کمک درسی، دینی و کتاب های ویژه کودک است.

وی با اشاره به نگاه و رویکرد فرهنگی خلاقانه قاضی محسن مرادی در ارومیه ادامه داد: تاکنون پنج حکم توسط وی به ارزش ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال در قالب ۱۶۰ نسخه کتاب در این شهرستان توسط ایشان برای خرید کتاب به کتابخانه های ارومیه صادر شده است، تغییر فرهنگ حبس به احکام جایگزین محور، سبب اصلاح بیشتر مجرم، کاهش آسیب‌های مرتبط با خانواده زندانیان و بازاجتماعی شدن زندانیان می‌شود.

در ادامه قاضی ارومیه‌ای ظهار کرد: همواره تلاش ما این است اغلب به جای صدور حکم حبس، حکم به انجام خدمات اجتماعی و فرهنگی محور را برای احکامی که قابلیت دارند، صادر شود.

محسن مرادی اوجقاز با اشاره به اهمیت احکام جایگزین حبس، بیان کرد: این نوع آرا ارتباط بین مجرم و اجتماع را حفظ می‌کند و عیوب زندان را ندارد.

مرادی اوجقاز با بیان اینکه زندان تنها راهکار برخورد با مجرمان نیست، افزود: در راستای استفاده از ظرفیت‌های خوبی که در قانون وجود دارد، احکام را با هدف اثرگذاری فرهنگی، اصلاح مرتکبان جرم، حبس‌زدایی و کاهش آمار زندانیان صادر می‌کنم.

شایان ذکر است، کتب با نظارت و تایید اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی خریداری شده و پس از ثبت و آماده‌سازی، برای امانت در دسترس کاربران و اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان‌ها قرار گرفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :