کد خبر: 4073812
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵

اجرای پروژه محرومیت‌زدایی آب‌رسانی در روستاهای بوکان

مسئول بسیج سازندگی سپاه بوکان از اجرای پروژه محرومیت‌زدایی آب‌رسانی در روستاهای این شهرستان با هدف جلوگیری از بروز تنش آبی خبر داد و گفت: پروژه فوق در رفع مشکلات متعدد منطقه تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

اجرای پروژه محرومیت‌زدایی آب‌رسانی در روستاهای بوکانمیثم حنیف‌زاده، مسئول بسیج سازندگی سپاه بوکان در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، گفت: عنوان این پروژه قشلاق حاجی شهاب است، به‌طوری‌که ازاین‌طریق همه ساکنان روستاهای بوکان در واقع خانوارهای 165 روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و بسیج سازندگی آذربایجان غربی برای اجرای این پروژه اشاره کرد و بیان کرد: در همه مناطق استان اجرای این پروژه مهم و کاربردی به سپاه شهرستان‌ها و به طور مشخص بسیج سازندگی آنها واگذار شده است.پ

مسئول بسیج سازندگی سپاه بوکان اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه را 450 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: جوانان عضو در گروه جهادی شهید کاظمی و شهید خرازی در این پروژه فعالیت می‌کنند، به‌طوری‌که براساس تعهد انجام شده در مدت سه سال این پروژه اجرا و تکمیل می‌شود.

حنیف‌زاده با بیان اینکه به واسطه اهتمام در این زمینه تا اندازه زیادی از بروز تنش آبی در این شهرستان و بین مردم روستاها جلوگیری به عمل می‌آید، گفت: کمبود آب در فصول گرم سال مشکلات مضاعفی را به واسطه تامین نشدن آب موردنیاز مخازن به وجود می‌آورد، که این مسائل به‌زودی برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه کمبود آب و خشکسالی‌های اخیر باعث شده است، مردم برخی روستاها در طول شبانه‌روز فقط چند ساعت آب داشته باشند، اضافه کرد: بنابراین با همت سپاه، شرکت آب و فاضلاب همچنین همراهی جهادگران برای حل این مسئله وارد عمل شده‌ایم، که امیدوار هستیم زودتر از موعد مقرر به ثمر بنشیند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه بوکان یکی از برکات به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی را تمکرزدایی از کانون‌های ثروت و توجه به مناطق کم‌برخوردار عنوان کرد و بیان داشت: با همدلی و مشارکت اقشار مختلف مردم می‌توان بسیاری از مشکلات دیگر را هم برطرف کرد.

وی همکاری مردم و مسئولان برای مدیریت منابع آب را خواستار شد و گفت: در صورت استمرار بی‌توجهی به این مقوله مهم شاهد خواهیم بود، که بهداشت، سلامت، معیشت و اقتصاد نه‌تنها در بوکان بلکه استان تحت‌شعاع بی‌آبی قرار گیرد و تبعان منفی و مخرب آن دامنگیر آحاد جامعه شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha