کد خبر: 4075078
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۸

معرفی مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی

مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی ۱۰ مرداد در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی و جمعی از مسئولان پزشکی قانونی کشور و نهادهای اداری و نظامی معرفی شد.

معارفه مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی 10 مرداد در آیین معارفه مدیر کل جدید پزشکی قانونی استان ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت سید و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران با وفایش اظهار کرد: یاد و خاطره مرحوم دکتر رسول، روشنی مدیر کل فقید پزشکی قانونی استان را گرامی می‌داریم، مرحوم دکتر روشنی یک شخصیت علمی، توانمند و مدیری جهادی و ارزشمند بود که آثار و ثمرات ارزشمندی را در حوزه پزشکی قانونی از خود بجا گذاشته است.

وی افزود: این خدمت رسانی به مردم تنها اثری است که از یک مسئول و کارگزار نظام مقدس جمهوری اسلامی بجا می‌ماند از این رو باید فرصت خدمت در سنگر عدالت و احقاق حق در یک نظام ارزشی و ولایی را قدر دانست.

عتباتی بیان کرد: امروز پزشکی قانونی به عنوان یک مرجع کارشناسی در عرصه‌های مختلف زندگی مردم خود را نشان می‌دهد و نظرات کارشناسی و ورودهای این مرجع نقش پر رنگی در اجرای عدالت ایفا می‌کند و نقطه اطمینان بخشی هم برای مقام قضایی و هم طرفین پرونده محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: حضور پزشکی قانونی در پرونده‌ها به عنوان یک نقطه اطمینان است و یک نظر کارشناسی دقیق ابعاد مبهم پرونده را روشن و به کشف حقیقت کمک می‌کند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: موقعیت خاص استان می‌طلبد که با حساسیت مضاعف ضمن دقت در ارائه نظرات کارشناسی سرعت را نیز در دستور کار قرار دهند تا از اطاله دادرسی در مواردی که نیاز به ارائه نظریه فنی دارد جلوگیری شود تا طبق فرمان مقام معظم رهبری و دستور ریاست قوه‌قضائیه نیز بر این می باشد، در راستای خدمت صادقانه و بی منت و کم هزینه به عنوان یک راهبرد قرار دهیم.

صدور 17 هزار و 204 نظریه کارشناسی در سه ماهه اول سال در آذربایجان‌غربی

رضا حاج منوچهری، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی پزشکی قانونی کشور در ادامه مراسم گفت: پزشکی قانونی که از سال 1372 به عنوان یک سازمان تخصصی به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده و در حال حاضر در 350 شهرستان با 446 مرکز در حال خدمت رسانی است.

وی افزود: در آذربایجان غربی 14 مرکز فعال وجود دارد که در این مراکز استان در سه ماهه اول سال 17 هزار و 204 نظریه کارشناسی در بخش معاینات و 545 گواهی تشریح صادر شده است که فعالیت خوب این استان را نشان می‌دهد.

حاج منوچهری عنوان کرد: از تلاش‌های مرحوم دکتر روشنی، مدیر کل پزشکی قانونی سابق دادگستری استان  تقدیر می‌کنیم و یادش را گرامی می‌داریم و برای مدیر کل جدید این اداره آرزوی توفیق و موفقیت داریم.

وی ادامه داد: موسی ادیب‌فر به عنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی معرفی می‌شود و با توجه به اهمیت پزشکی قانونی در احقاق حق مردم، کشف جرم و پیشگیری از آن و کمک به ایجاد آرامش، مسئولیتی مهم در اختیار وی قرار داده شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha