کد خبر: 4075419
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰

قیام امام حسین (ع) تجلی نور الهی است

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: قیام امام حسین(ع)، دین را حفظ کرد، به‌طوری‌که واقعه حسینی تجلی نور الهی است.

کربلا تجلی نور الهی استبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام میثم فیاضی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی در همایش هیئت رزمندگان اسلام باعنوان «محرم و تاثیر آن بر فرهنگ مردم» که در مصلی میاندوآب برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) فواید، آثار و برکات فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه، این سینه‌زنی‌ها در نزد خداوند متعال از اجر فراوان برخوردار بوده، همچنین در رشد معنوی و تقویت باورهای مردم تاثیر بسیار زیادی دارد، ادامه داد: برپایی مجالس روضه و عزاداری برای اهل بیت(ع) باعث می‌شود، ارزش‌های اسلامی در فرهنگ بومی مردم رخنه کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی اظهار کرد: باید حسینی باشیم، همچنین خود و زندگی شخصی همین‌طور فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی‌مان را حسینی کنیم و در همه ابعاد زندگی‌مان از ایشان و اهل بیت (ع) مدد بجوییم، چراکه مسیر رستگاری اخروی و سعادت دنیوی از این طریق هموار شده است.

وی با بیان اینکه مکتب امام حسین (ع) نور است و کربلا خود تجلی نور الهی است، بیان کرد: اگر کربلا نبود، نور اسلام و نور دین خاموش می‌شد و قیام امام حسین (ع) بود که موجب شد دین مبین اسلام با وجود دشمنی‌ها و تهدیدها عالمگیر شود.

حجت‌الاسلام فیاضی با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواستند شیوه و سیره پیامبر (ص) را تعدیل کنند و منحرف سازند، ادامه داد: قیام امام حسین (ع) و نهضت حسینی باعث شد، که این آیین آسمانی در مقابل گزندها برای همیشه حفظ شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی اضافه کرد: مداحان، سخنرانان و روحانیان بر فرهنگ عاشورایی تاثیر مستقیم دارند و فرهنگ عاشورایی نیز در سبک زندگی مردم اثرگذار است، پس باید به محتوا و مطالبی که در این مجالس به مردم ارائه می‌شود، نهایت دقت را کرد.

وی مداحی را علمی سرشار از مهارت‌ها و فنون کاربردی دانست و گفت: از منظر تکنیک و فنون مداحی، یک مداح باید به این مهارت‌ها مسلط بوده و به آنها عالم باشد، همچنین بر تاریخ، تاریخ اسلام و ادبیات همچنین مستندات دینی و ... اشرافیت داشته باشد، تا محتوایی که به مردم ارائه می‌دهد، مطابق با دین و خواست اولیای الهی باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha