کد خبر: 4078302
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶

اهدای اعضای بدن فرزند شهید در آذربایجان‌غربی

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی گفت: با رضایت خانواده اعضای بدن خانم زهرا درباسی شیروانی ۱۶ ساله و فرزند شهید معظم بهنام درباسی شیروانی به بیماران نیازمند اهدا شد.

زیبا والی، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربیزیبا والی، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی اظهار کرد: اعضای بدن زهرا درباسی شیروانی ۱۶ ساله فرزند شهید بهنام درباسی شیروانی ساکن سلماس با رضایت خانواده به بیماران نیازمند اهدا شد.

وی افزود: مرحوم درباسی دچار مرگ مغزی شده بود که با رضایت خانواده دو کلیه وی به دو کودک ۱۱ و ۱۲ ساله در ارومیه و کبدش نیز به یک کودک ۹ ساله در تبریز اهدا شد.

والی گفت: جا دارد از این اقدام ایثارگرایانه خانواده شهید درباسی قدردانی کنیم و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در همه شئونات الگوی فاخر در جامعه به شمار می‌روند.

وی بیان کرد: اهدای عضو به معنای رضایت ولی‌دم بیمار مرگ مغزی است تا بافت‌ها یا اعضای سالم او به شخص دیگری برای پیوند اهدا شود و زندگی فردی را نجات دهد یا بر کیفیت آن بیفزاید.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی ادامه داد: پیوندهای متداول شامل کلیه‌ها، قلب، کبد، پانکراس، روده، ریه‌ها، استخوان، مغز استخوان، پوست و قرنیه است و هر بیمار مرگ مغزی می‌تواند جان هشت نفر را نجات دهد و در هر دو ساعت، یک بیمار نیازمند به پیوند، جان خود را از دست می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha