کد خبر: 4088781
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵

نقش‌آفرینی زنان با حجاب اسلامی در جامعه مایه افتخار ایران است

امام‌جمعه مهاباد گفت: برای مردم ایران مایه افتخار است که در ایران اسلامی زنان با حجاب و پوشش اسلامی در جامعه ظاهر می‌شوند و بدون هیچ مشکلی و همانند مردان در مسئولیت‌های اجتماعی خود نقش‌آفرینی می‌کنند.

ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه مهابادبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، ماموستا عبدالسلام امامی، امام‌جمعه مهاباد ۸ مهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مهاباد اظهار کرد: دشمنان به برنامه‌ریزی و نقشه‌های شوم خود، در صدد ایجاد تفرقه، جنگ و خونریزی در کشورهای اسلامی هستند، سیاست دشمنان ایجاد جنگ در منطقه است و طبق این سیاست دشمنان می‌خواهند در کشورهای اسلامی از شمال آفریقا تا جنوب آسیا به‌ویژه خاورمیانه همیشه جنگ و خونریزی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به برخی ادعاهای غرب در مورد حجاب اسلامی افزود: در این کشورهایی که ادعای مهد تمدن و دفاع از حقوق زنان را دارند، زنان مسلمان نمی‌توانند با حجاب اسلامی وارد جامعه شوند.

امام‌جمعه مهاباد ادامه داد: در بسیاری از کشورهای غربی زنان مسلمانان به خاطر داشتن حجاب مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و نمی‌توانند با پوشش اسلامی که بخشی از هویت این افراد است در جامعه حاضر شوند.

ماموستا امامی در بخش دیگری از خطبه‌ها به بحث حجاب در ایران پرداخت و اظهار کرد: حجاب بخشی از هویت و اصالت زنان در ایران بوده و در جامعە ایران قبل از اسلام و بعد از اسلام هم به حجاب اهمیت می‌دادند.

وی اضافه کرد: برای مردم ایران مایه افتخار است که در ایران اسلامی زنان با حجاب و پوشش اسلامی در جامعه ظاهر می‌شوند و بدون هیچ مشکلی و همانند مردان در مسئولیت‌های اجتماعی خود نقش‌آفرینی می‌کنند.

ماموستا امامی افزود: عفاف و حجاب سرمایه‌ای ارزشمند و سد محکمی در برابر آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدات است که امنیت و آرامش را برای فرد به ارمغان آورده و برای انسان‌ها ارزش‌آفرین است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha