کد خبر: 4089288
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶

اعلام فراخوان سومین پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» در آذربایجان غربی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی گفت: سومین دوره پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» در کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی اجرا می‌شود.

خدیجه معصومی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های آذربایجان غربی، خدیجه معصومی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، همزمان با دهه وقف، سومین دوره پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» به همت این اداره کل و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،سازمان صدا و سیما و بنیاد ایران شناسی استان در کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.

ترویج فرهنگ و اشاعه سنت حسنه وقف کتاب، ایجاد همبستگی بین مردم و کتابخانه،  ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، حفظ میراث فرهنگی و غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی و .... از اهداف برگزاری این پویش است.

معصومی با اشاره به اهمیت مقوله کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب یکی از مهم‌ترین ابزارهای انتقال پیام ، فرهنگ و تمدن از نسلی به نسل دیگر و وسیله کمال و تفکر و جزء لاینفک دنیای علمی امروز به‌شمار می‌آید؛ اهمیت کتاب، کتابخوانی و شرافت کتاب در اسلام تا حدی است که خداوند متعال به قلم و به آنچه می‌نویسد، قسم یاد کرده است و معجزه پیامبر اسلام (ص) نیز کتاب است.

او ادامه داد: نظام وقف یکی از ساز و کارهای تحقق عدالت اجتماعی است و دارای ابعاد آموزشی و فرهنگی بسیار گسترده‌ای است؛ اجرای این پویش نیز یکی  از فواید و کارکردهای وقف در بعد فرهنگی است که با تأمین منابع کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع رسانی، بستر لازم برای ترویج فرهنگ مطالعه را  فراهم می کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تصریح کرد: هم اکنون حدود ۱ میلیون و  ۵۰۰ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد و با توجه به شاخص‌های کتابخانه ای، نیازمند افزایش است؛  امیدواریم اجرای این پویش، تقویت کننده جریان گردش کتاب و افزایش سرانه مطالعه باشد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha