کد خبر: 4102246
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳

ضرورت تبیین اسلام واقعی در مقابل هجمه‌های دشمنان

امام‌جمعه اهل سنت ارومیه گفت: باید در مقابل این هجمه‌های دشمنان، به تبیین اسلام واقعی پرداخت چون اگر کسی اقدامی خلاف عدالت کرده باشد نباید آن را به حساب اسلام گذاشت و متاسفانه همین سبب شده که برخی با شعار کفار همراه شده‌اند.

ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیهبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، ماموستا مامد کلشی‌نژاد، امام‌جمعه اهل سنت ارومیه ۴ آذر در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیجیان همواره به صورت جان بر کف، برای برقراری امنیت و آرامش در جامعه و حل مشکلات مردم تلاش کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) تمدن اسلامی خود را بر پایه عدالت، علم، امنیت و آزادی استوار کرد گفت: بی‌تردید هر حکومتی که این ویژگی‌ها را داشته باشد مانایی خواهد داشت.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه با اشاره به اینکه این روزها شعارهایی از خارج از کشور داده می‌شود تا چهره اسلام را مخدوش کنند تصریح کرد: باید در مقابل این هجمه‌های دشمنان، به تبیین اسلام واقعی پرداخت چون اگر کسی اقدامی خلاف عدالت کرده باشد نباید آن را به حساب اسلام گذاشت و متاسفانه همین سبب شده که برخی با شعار کفار همراه شده‌اند.

وی افزود: همه ادیان آسمانی و پیامبران الهی برای برقراری عدالت آمده‌اند تا مردم به صورت عادلانه با یکدیگر رفتار کنند و از سوی دیگر دین مبین اسلام برای این است که حتی رفتار با کفار هم به صورت عادلانه باشد و دین اسلام برای هدایت کفار نیز دعا می‌کند.

ماموستا کلشی‌نژاد با اشاره به اینکه تعداد 29 آیه از آیات قرآن در مورد عدالت است بیان کرد:در این راستا در موضوع ناآرامی‌های اخیر کشور، دشمن با نقشه‌های شوم خود سعی می‌کرد تا عدالت اسلامی را مخدوش کند و اسلام را دینی ظالم، متجاوز و ستمگر  نشان بدهند پس لازم است که امنیت و آرامش در کشور برقرار شده و مشکلات به حق مردم حل شود و از سوی دیگر مسئولان باید در برابر اعتراض مردمی خویشتن‌داری کنند.

وی در ادامه گفت: همه روحانیان آذربایجان و کردستان در مسئله اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر خواستار عدم تخریب اموال بیت‌المال شدند چون این مسائل به ضرر مملکت است و در این رابطه نیز والدین باید فرزندان خود را نصیحت و راهنمایی کنند ضمن اینکه حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان باید در سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha