ضرورت استفاده از ظرفیت دهیاری‌ها برای ترویج کتاب‌خوانی در روستاها
کد خبر: 4143411
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲

ضرورت استفاده از ظرفیت دهیاری‌ها برای ترویج کتاب‌خوانی در روستاها

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ضمن تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی به ویژه در مناطق کم‌برخوردار گفت: دهیاری‌ها ظرفیت ویژه‌ای در تبلیغ و ترویج کتابخوانی و فراهم‌آوری زیرساخت‌های لازم و ... دارند و باید از این ظرفیت به صورت کارشناسانه استفاده بهینه کرد. 

رضا ابراهیمی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، 4 خرداد، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در سال جاری به ریاست رضا ابرهیمی، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی و با حضور افشار کبیری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی، زهرا آبسوران، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پیروز قادری، معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد. 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در این جلسه اظهار کرد: پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه‌ها توسط شهرداری‌ها، در دو ماهه اول سال 1402، نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است و پرداخت به موقع و کامل این مبلغ در پیشبرد اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی بسیار مؤثر است.

خدیجه معصومی از صدور دستور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار برای پرداخت کامل سهم نیم درصد کتابخانه‌ها، در آخرین جلسه وبیناری انجمن سراسری استان قدردانی کرده و خواستار همکاری بیشتر شهرداری‌ها در تحقق این امر شد.

وی با تأکید بر نقش تبلیغات محیطی فرهنگی در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و عمومی‌سازی بحث ترویج خواندن و مطالعه گفت: معرفی کتاب، کتابخانه، نویسندگان و فواید کتابخوانی ... از طریق بیلبوردها در میادین شهری از این جهت که بار فرهنگی دارد، اقدامی اثربخش است، تداوم این تبلیغات باعث می‌شود نام کتابخانه‌ها، کتاب‌ها و ... در معرض دید عموم قرار گرفته و ملکه ذهن مردم شود و این امر به ‌طور طبیعی در گرایش به کتاب‌خوانی موثر است.

معصومی همچنین با تشریح رشته‌ها، اهداف و بخش‌های جشنواره کتابخوانی رضوی، از تمامی سازمان‌ها به ویژه سازمان‌های فرهنگی خواستار همکاری با این اداره‌کل در اجرای باشکوه‌تر این رویداد فرهنگی شد که مزین به نام امام رضان(ع) است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی ضمن تبریک دهه کرامت و گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و تقدیر از اداره ‎کل کتابخانه‌های عمومی برای پیگیری مجدانه تحقق مصوبات جلسات انجمن گفت: همدلی، همکاری و هماهنگی در حوزه فرهنگ، امری ضروری است و لازم است در تمامی حوزه‌های فرهنگی به ویژه در حوزه  کتاب و کتابخوانی که وسیله فرهنگ‌سازی است، اهتمام و پیگیری‌های لازم انجام گیرد.

رضا ابراهیمی ضمن تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی به ویژه در مناطق کم‌برخوردار گفت: دهیاری‌ها ظرفیت ویژه‌ای در تبلیغ و ترویج کتابخوانی و فراهم‌آوری زیرساخت‌های لازم و ... دارند و باید از این ظرفیت به صورت کارشناسانه استفاده بهینه کرد. 

انتهای پیام
captcha