کد خبر: 4214915
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۱
امام جمعه تکاب:

مناسک حج امسال فرصتی برای مهار دشمنان خواهد بود

حجت‌الاسلام مصطفی کوهی گفت: مناسک حج امسال، فرصتی برای تجمیع دغدغه‌های مسلمانان و تبدیل آن‌ها به یک جریان کارآمد و تأثیرگذار در مهار دشمنان خواهد بود.

حجت الاسلام مصطفی کوهی امام جمعه تکاببه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت، الاسلام مصطفی کوهی، امام جمعه تکاب ۲۱ اردیبهشت ماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک دهه کرامت اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان، کارگزاران حج و جمعی از زائران حج کشورمان به نکات کلیدی و ارزنده‌ای درخصوص ماهیت و جایگاه مراسم حج امسال اشاره و فرمودند: «حج امسال، حج برائت است، آنچه که امروز در غزه اتفاق می‌افتد، شاخص عظیمی است که در تاریخ می‌ماند و راه را نشان خواهد داد».

وی افزود: مراد از حج برائت از مشرکین چیست؟ و چگونه این واژه در فرا متن حوادث و رخدادهای تلخی که امروز در نوار غزه رخ می‌دهد، تبلور و تجلی می‌یابد؟ منظومه فکری امامین انقلاب اسلامی، حج یک آیین نیست، بلکه دارای روح و فلسفه‌ای عظیم است، خمیرمایه حج ابراهیمی چیزی جز تبیین، آگاهی و هم‌افزایی بندگان خدا در مسیر حل مشکلات جوامع اسلامی نیست.

حجت‌الاسلام کوهی بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین مصائب ضدفرهنگی در جریان حج، ممانعت از تبدیل خروش جمعی مسلمانان در مکه مکرمه و مدینه منوره به یک حرکت جمعی در برابر جریان ظلم بوده در حالی که دین مبین اسلام، مناسک حج را بستری برای نمایش اتحاد عمیق پیروان دین مبین اسلام و هم‌صدایی آن‌ها در برابر جریان کفر قلمداد می‌کند.

وی ادامه داد: بیش از هفت ماه است که وقایع تلخ و دهشتناکی در نوار غزه رخ می‌دهد در حالی که ماشین کشتار و نسل‌کشی صهیونیست‌ها و حامیان غربی آن‌ها لحظه‌ای متوقف نمی‌شود، مسئولیت و رسالت مسلمانان بیش از هر زمانی بر دوششان سنگینی می‌کند، مناسک حج امسال، فرصتی برای تجمیع دغدغه‌ها و تبدیل آن‌ها به یک جریان کارآمد و تأثیرگذار در مهار دشمنان خواهد بود.

امام جمعه تکاب تصریح کرد: حج برائت، نقطه عطف بیداری اسلامی و جهانی در مواجهه با رژیمی تبدیل خواهد شد که روز به‌روز به مرگ و زوال نهایی خود نزدیک‌تر و حامیان آن هرلحظه نسبت به قبل، رسواتر می‌شوند، این مسئولیت تاریخی و خیزش مقدس، فقط به‌عهده حجاج بیت‌الله الحرام نیست و شامل همه مسلمانان آزاده و حق‌طلب در دنیا خواهد شد.

انتهای پیام
captcha