کد خبر: 4218054
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۴
امام جمعه اهل سنت ارومیه:

شهید جمهور همواره در حال محرومیت‌زدایی بود

ماموستا مامد کلشی‌نژاد گفت: وجود اینکه گاهی خستگی در چهره شهید جمهور موج می‌زد اما در عرصه خدمت به مردم خسته نمی‌شد و همواره در حال محرومیت‌زدایی بود و دولت سیزدهم اهتمام فراوانی به این موضوع داشت.

ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیهبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، ماموستا مامد کلشی‌نژاد، امام جمعه اهل سنت ارومیه، ۴ خرداد در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با دعوت مومنان و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و با تسلیت ضایعه دردناک سقوط بالگرد رئیس جمهور و شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و شهدای خدمت اظهار کرد: امید است که خداوند متعال روح آنان را با ارواح صالحین و انبیاء و اولیاء محشور کند.

وی تصریح کرد: شخصیت‌های بزرگی در این سانحه جان خود را از دست دادند که به صورت خالصانه برای خدمت به مردم به نقاط دوردست عزیمت و با مردم نشست و برخاست می‌کردند و با وجود اینکه گاهی خستگی در چهره شهید جمهور موج می‌زد اما در عرصه خدمت به مردم خسته نمی‌شد و همواره در حال محرومیت‌زدایی بود و دولت سیزدهم اهتمام فراوانی به این موضوع داشت.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در ادامه گفت: در بیشتر شهرهایی که تشییع جنازه در آنها انجام شد با خیل خروشان مردم روبه‌رو شدیم چون این خدمتگزاران نظام، مردم را از خود را راضی نگه داشته بودند هر چند که دشمن می‌خواست اینگونه القا کند که مردم با نظام نیستند اما ملت ایران با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، عزیزان خود را بدرقه کرده و همه آنها خود را محزون و مغموم و عزادار می‌دانستند.

وی افزود: آنها شهیدان در راه خدا هستند و جان خود را در این راه تقدیم کردند و خدا بهشت را به آنها وعده داد و بنابراین بزرگترین افتخاری است که انسان با اعمال خالص و صالح خود می توانند رضایت خداوندی را کسب کند.

ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه با تبریک میلاد امام رضا(ع) بیان کرد: ایشان از شخصیت‌های بزرگ جهان اسلام بودند و همه مذاهب اسلامی به ویژه اهل‌سنت به امام رضا(ع) ارادت ویژه‌ای داشته‌اند و «خالد نقشبندی» با سرودن اشعاری در وصف امام رضا(ع)، عمق ارادت اهل سنت را به ایشان ابراز کرده است.

وی در ادامه خطبه‌ها با گرامی‌داشت سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر خاطرنشان کرد: پس از 578 روز محاصره این شهر، نیروهای مقاومت و سپاه و ارتش و تمامی نیروهای مردمی دست در دست هم داده و با اتحاد و انسجام و اخلاص خود، خاک میهن را از دست رژیمی نجات دادند که سر تا پا مسلح بوده و چند کشور دنیا از رژیم بعثی حمایت می‌کردند اما نیروی لایزال الهی پشتیبانی کرد و توانستند با کمال افتخار این پیروزی را به دست آورده و خاک میهن را آزاد کنند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه تصریح کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزش‌های اسلامی بوده است.

انتهای پیام
captcha