کد خبر: 4225511
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۵

پرچم عزای حسینی در مهاباد برافراشته شد

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم در آیینی ویژه، پرچم عزای حسینی روز یکشنبه در میدان شهدای مهاباد با حضور جمع زیادی از مردم و عاشقان اهل بیت و اباعبدالله الحسین(ع) برافراشته شد.

پرچم عزای حسینی در مهاباد برافراشته شدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری مهاباد، ۱۷ تیر، همزمان با فرا رسیدن ماه محرم در آیینی ویژه، پرچم عزای حسینی در میدان شهدای مهاباد با حضور جمع زیادی از مردم و عاشقان اهل بیت و اباعبدالله الحسین(ع) برافراشته شد.

در این آیین مداحان اهل بیت(ع) نیز با حضور در این مراسم معنوی، مرثیه‌سرایی کردند و حاضران با سینه‌زنی در ماتم سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به سوگواری پرداختند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه مهاباد در این مراسم گفت: در جامعه اسلامی، الگویی والاتر از حضرت سیدالشهدا (ع) وجود ندارد؛ الگویی که در تمام تنگناهای جامعه امروزی راهگشا و خط مشی مردم است و ایشان به تمام عالمیان فهماند که هیچ گاه تسلیم ارباب ستم از جانب ظالمان قرار نمی گیرد حتی اگر به قیمت نثار جان شیرین تمام شود.

حجت‌الاسلام سیدعلی سیدنظری بیان کرد: امام حسین (ع) نامی فراتر از اسلام و تشیع است و تمام آزادگان و دلباختگان مکتب انسانیت اهل سنت و حتی افراد غیر مسلمان هم بدان توجه دارند و محبت حضرت اباعبدالله در دل آنان رخنه کرده است.

وی با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های معنوی و اخلاقی امام حسین(ع) ادامه داد: این خصوصیت‌ها موجب شده تا ارادت به اباعبدالله الحسین(ع) در دنیا به صورت فزاینده رشد کند به طوری که مرزهای جغرافیایی جهان اسلام و مرزهای اعتقادی ادیان را پشت سر گذاشته و در نوردیده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مهاباد هم در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: همزمان با ماه محرم مساجد، خیابان ها و معابر این شهر با همکاری شهرداری سیاه پوش شده و هیئت‌های عزاداری نیز با برافراشتن بیرق‌های عزا خود را آماده استقبال از ماه محرم کرده‌اند.

حجت‌الاسلام یاسر آقامحمدی ضمن قدردانی از برادران اهل سنت در این ایام افزود: مراسم عزاداری معنوی شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم الحرام راس ساعت 9 صبح برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تالارها و برگزاری هرگونه مراسم شاد در این ماه ممنوع است، اضافه کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری آیین‌های ماه محرم در این شهرستان انجام شده و این آیین ها مانند سال‌های گذشته باشکوه خاصی برگزار خواهد شد.

وی از اقشار مختلف مردم این شهرستان خواست تا با حضور گسترده و باشکوه خود در آیین‌های ویژه ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی ارادت خود را نسبت به خاندان پیامبر اکرم(ص) نشان دهند.

انتهای پیام
captcha