کد خبر: 4225517
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۴
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی خبر داد:

مصلی امام خمینی(ره) ارومیه؛ میزبان «أحْلیٰ مِنَ العَسَل»

علی مطهری گفت: برنامه متمرکز و نمادین استانی «أحْلیٰ مِنَ العَسَل» امسال با حضور نوجوانان حسینی، روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه از ساعت ۹:۳۰ صبح در محل مصلی امام خمینی(ره) ارومیه برگزار می‌شود.

علی مطهری، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، علی مطهری، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، ۱۷ تیر در جلسه ویژه هماهنگی برنامه ملی دانش‌آموزی «أحْلیٰ مِنَ العَسَل» که با حضور نمایندگان نهادها، دستگاه‌های اجرایی و مجموعه‌های مردمی با رویکرد دانش‌آموزی برگزار شد، اظهار کرد: در ایام ماه محرم ️با توجه به اهمیت شناخت معارف حسینی و آشنایی نسل جوان و نوجوان با علل اصلی قیام حسینی، باید به برگزاری مراسم عزای حسینی همراه با ارتقای سطح معنویت این قشر توجه ویژه شود.

وی افزود: ️صِرف عزاداری و برپایی تکیه‌های عزا برای سیدالشهدا(ع) امری مورد ستایش و قابل قدردانی است، اما اصل اساسی و مهم در این خصوص باید به سمت و سوی شناخت دلایل قیام و تحمل مشقت سفر کاروان کربلا باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ادامه داد: ️برنامه‌های ویژه دانش‌آموزی و نوجوانان با این محوریت و با تکیه بر بیان معارف حسینی برگزار می‌شود که یکی از این مراسمات و برنامه‌های مهم، آیین ملی «أحْلیٰ مِنَ العَسَل» است که به مناسبت سالروز شهادت نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم ابن الحسن(ع) برگزار می‌شود.

وی گفت: ️برنامه متمرکز و نمادین استانی «أحْلیٰ مِنَ العَسَل» امسال با حضور نوجوانان حسینی، روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه از ساعت ۹:۳۰ صبح در محل مصلی امام خمینی(ره) ارومیه برگزار می‌شود.

مطهری تصریح کرد: ️این مراسم معنوی، به صورت زنده از شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان‌غربی پخش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ️نهادهای انقلابی و دستگاه‌های اجرایی و خدماتی از جمله دفتر نماینده محترم ولی‌فقیه در استان، ستاد برگزاری نماز جمعه ارومیه، استانداری آذربایجان‌غربی، صداوسیمای مرکز استان، تبلیغات اسلامی استان، اوقاف و امور خیریه استان، ستاد اقامه نماز استان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، شهرداری ارومیه، کانون مداحان مرکز استان، بسیج دانش‌آموزی استان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان، هیات رزمندگان اسلام استان و سایر مجموعه‌ها در برگزاری این برنامه معنوی همکاری و مشارکت خواهند داشت.

انتهای پیام
captcha