کد خبر: 3861583
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
گروه فرهنگی _ رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: مطالب غیرمفید و بی‌فایده در کتاب‌های آموزشی کشور زیاد است و این موضوع فقط به دانشگاه و آموزش و پروش محدود نمی‌شود، بلکه در حوزه علمیه نیز این مشکل وجود دارد.

وجود مطالب غیرمفید در کتاب‌های آموزشی یک مشکل استبه گزارش ایکنا آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور، عصر 12 آذر در همایش گفتمان دینی در دانشگاه که در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار شد، با بیان اینکه امروزه دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی مهارتی ندارند، اظهار کرد: دلیل این موضوع نیز به وجود ایراد در سیستم آموزشی کشور است که دانشجو در طول چهار سال تحصیل در دانشگاه در حدود تنها ۹ ماه را درس خوانده و بقیه ایام به تعطیلی به بهانه‌های مختلف سپری می‌شود.

وی با انتقاد از اینکه روحیه سخت‌کوشی و تلاش در بین جوانان ایرانی وجود ندارد، ادامه داد: جوان به جای اینکه تلاش کرده و هر شغلی را باارزش دانسته و کسب درآمد کند تنها بک یک مدرک دانشگاهی بسنده کرده و به دنبال یادگیری مهارت نمی‌رود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با ذکر اینکه مطالب غیرمفید و بی‌فایده در کتاب‌های آموزشی کشور زیاد است، تصریح کرد: این موضوع نیز تنها به دانشگاه و آموزش و پروش محدود نمی‌شود بلکه در حوزه علمیه نیز این مشکل وجود دارد که حل آن نیازمند یک انقلاب در این سیستم است.

لزوم وی با بیان اینکه معلمان و اساتید در آموزش علم به دانش‌آموزان و دانشجویان نقش اساسی دارند، اظهار کرد: استفاده از تجربیات معلمان و اساتید موفق در این ارتباط بسیار موثر است که برای مثال نحوه تدریس و سخنرانی بنده در چهل سال گذشته الگویی برای کشورهای دیگر است که در ایران توجهی به آن نمی‌شود.

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان اینکه قرآن در همه حوزه‌های زندگی بشری حرفی برای گفتن دارد، گفت: و قرآن در مورد اقتصاد، سیاست، اجتماع، مطالب را به وضوح بیان کرده است و امروز باید کلاس‌ها و دوره‌های تفسیر روزانه قرآن در حوزه‌های علمیه دایر باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: