کد خبر: 3871829
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
در دهه فجر؛
گروه فرهنگی ــ مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی گفت: برگزاری نمایشگاه زن، حجاب و عفاف و برپایی بازارچه خوداشتغا‌لزایی زنان از جمله برنامه‌های مهم و پیشنهادی ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان در دهه فجر است.

برگزاری نمایشگاه زن، حجاب و عفاف آذربایجان‌غربی در دهه فجربه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، پریسا علیلو، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی، روز گذشته، ۲۴ دی‌ماه، در نخستین جلسه کارگروه زنان و خانواده ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام والای زن و روز مادر در استانداری آذربایجان‌غربی اظهار کرد: دهه فجر یادآور ایامی است که مردان و زنان در کنار همدیگر حماسه‌ای بی‌نظیر خلق کرده و موجب به ثمر رسیدن خون شهدای راه آزادی با پیروزی انقلاب اسلامی شدند.

وی با بیان اینکه برای همیشه باید یاد و خاطره دلاوری‌ها و ایثارگری‌های مردم ایران در این ایام گرامی داشته و به نسل بعدی منتقل شود، افزود: زنان ایرانی اسلامی همیشه برای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی دوشادوش مردان در عرصه‌های مختلف حضور داشته و همواره حامی جمهوری اسلامی بودند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی با اشاره به اهداف کارگروه زنان و خانواده ستاد بزرگداشت دهه فجر تصریح کرد: در این کارگروه هدف فراهم کردن زمینه‌ها و شرایط لازم برای حضور و مشارکت بانوان در مراسمات دهه فجر و جش بزرگ انقلاب است.

وی تبیین نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، تبیین و انعکاس دستاوردهای علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری زنان، تشویق و ترغیب زنان به منظور نقش‌آفرینی خودجوش در مسائل اجتماعی و سازندگی کشور و بهره‌مندی از ظرفیت‌های هنری بانوان در راستای ایجاد نشاط در جامعه از جمله دیگر اهداف این ستاد برشمرد.

علیلو با اشاره به برخی برنامه‌های پیشنهادی و مهم ستاد بزرگداشت دهه‌فجر بیان کرد: برپایی بازارچه خوداشتغا‌لزایی زنان، تجلیل از مادران شهدا، برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی اسلامی، برگزاری همایش دختران امروز، زنان و مادران فردا، تجلیل از مادران بی‌سرپرست و دارای فرزندان موفق و برگزاری نمایشگاه زن، حجاب و عفاف از جمله این برنامه‌ها است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: