کد خبر: 3965558
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
رئیس شورا‌های حل اختلاف آذربایجان‌غربی گفت: ۲ هزار و ۷۳۷ پرونده از موجودی سنوات قبل شعب و ۶ هزار و ۹۷ پرونده از موجودی اجرای احکام شورای حل اختلاف آذربایجان‌غربی کم شده است.

ارسالی امروز| کاهش بیش از ۸ هزار پرونده شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، هادی صمدی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربی، ۲۹ فروردین ماه، در گفت‌وگو با اصحاب رسانه، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ با تلاش و همت مضاعف کارکنان شوراهای حل اختلاف و جلوگیری از انباشت پرونده‌ها با اولویت صلح و سازش در دعاوی، علی‌رغم شیوع ویروس منحوس کرونا تعداد قابل قبولی از پرونده‌ها مختومه و از آمار شورای حل اختلاف آذربایجان‌غربی کسر شده است.

وی افزود: این امر موجب رضایتمندی ارباب رجوع را فراهم کرده و ضمن جلوگیری از اطاله دادرسی‌ها موجبات تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌ها شده که جای تقدیر و تشکر دارد.

صمدی بیان کرد: تعداد پرونده‌های وارده به شورای حل اختلاف این استان در سال گذشته ۲۳۱ هزارو ۱۹ پرونده بود که در سال گذشته با لحاظ موجودی ابتدای سال ۱۳۹۹، با اقدامات جهادی کارکنان شوراهای حل اختلاف تعداد ۲۳۳ هزارو ۷۵۶ پرونده مختومه شد که منجر به کاهش موجودی و عملکرد مثبت به میزان ۲ هزار و ۷۳۷ فقره شده که آمار قابل توجهی است.

وی ادامه داد: میزان پرونده‌های موجودی واحد‌های اجرای احکام آذربایجان‌غربی در ابتدای سال ۱۳۹۹ معادل ۲۱ هزار و ۵۱۶ پرونده بوده که در طی سال تعداد ۳۲ هزار و ۹۲۷ پرونده نیز به اجرای احکام وارد شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: از این تعداد ۳۹ هزار و ۲۴ پرونده اجرایی با پیگیری دادورزان شعب اجرای احکام شورای حل اختلاف هم با صلح و سارش و هم اجرای حکم مختومه شده که به این ترتیب میزان پرونده‌های مانده واحد‌های اجرای احکام استان ۱۵ هزار و ۴۱۹ پرونده است که به میزان ۶ هزار و ۹۷ فقره از موجودی این شعب کسر شده است.

وی گفت: اصلاح و بهبود برخی از فرایند‌های اجرایی جهت نائل آمدن به رسالت‌های ذاتی شوراهای حل اختلاف ضروری بوده و زمینه و شرایط خدمت خوب و بی‌منت به مردم در شوراها فراهم است و اعضا و کارکنان شوراها باید با سعی و تلاش خود در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمت رسانی در شعب شورای حل اختلاف تحت تصدی خود، موجبات شکوفایی و پیشرفت بیشتر شوراهای حل اختلاف را فراهم کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: