کد خبر: 3985028
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: یکی از اصول اساسی در ترویج فرهنگ کتابخوانی، رویکرد فرهنگی و مهندسی فرهنگی از سوی مسئولان است، یعنی نگاه امور فرهنگی باید در اولویت کارها باشد.

توجه به مسائل فرهنگی در اولویت کارهای مسئولان قرار گیردبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، روز گذشته، ۲۷ تیرماه در آخرین جلسه طرح پایتخت کتاب ایران، اظهار کرد: آذربایجان‌غربی به جمع استان‌های پیشرو در مقوله کتابخوانی وارد شده است.

وی افزود: از چند سال پیش اقداماتی را در راستای تقویت زیرساخت‌های فرهنگ مطالعه شروع کردیم که با معرفی ارومیه و مهاباد به‌عنوان نامزدهای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران و حضور ۲ روستا از آذربایجان‌غربی در میان ۲۴ روستای مرحله کشوری روستاهای عشایری کتابخوان، شاهد به ثمر نشستن این فعالیت‌ها هستیم.

حجت‌الاسلام خدایاری بیان کرد: یکی از ضرورت‌ها در پیشبرد طرح توسعه کتابخوانی، بحث پاتولوژی یا آسیب‌شناسی فرهنگی و کتابخوانی است که باید با تجزیه و تحلیل آمار مطالعه در بخش‌های کتب درسی و غیردرسی، فاصله‌ خود را با معیارهای استاندارد بررسی کنیم.

وی ادامه داد: یکی از اصول اساسی در ترویج فرهنگ کتابخوانی، رویکرد فرهنگی و مهندسی فرهنگی از سوی مسئولان است، یعنی نگاه فرهنگی باید در اولویت امور باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: بنیاد ایران‌شناسی، بنیاد مفاخر آذربایجان، اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری، سازمان صمت، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش از جمله دستگاه‌هایی هستند که از سال‌های قبل تعامل خوب و سازنده‌ای را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای طرح توسعه‌ کتابخوانی داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: