کد خبر: 4004397
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی با تأکید بر اینکه اساتید در کنار آموزش علمی به دانشجویان از مباحث معرفتی غافل نشوند،‌ گفت: علم بدون معرفت سبب می‌شود برخلاف اخلاق و شرع از آن استفاده کرد.

مشکلات دانشگاه صنعتی ارومیه با وجود زیاد بودن قابل رفع استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌ غربی، حجت‌الاسلام سید‌مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی و امام‌جمعه ارومیه، روز گذشته، 20 مهرماه در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه، اظهار کرد: مشکلات دانشگاه صنعتی ارومیه با وجود زیاد بودن قابل حل بوده و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه می‌تواند محلی برای مطالبه و پیگیری مشکلات دانشگاه از مسئولین باشد.

وی افزود: مطالبه‌ای که از روی آگاهی باشد مؤثر خواهد بود و اگر این مطالبات احصا و به بنده منتقل شود از وزرا و مسئولان مربوطه پیگیری خواهم کرد و مطالبات تخصصی و خصوصی نیازی به تریبون عمومی ندارد و باید آن‌ها را فقط از مسئولان مربوطه خواست.

حجت‌الاسلام قریشی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی، دانشگاه بانشاط و اساتید آن اساتید جوان و  پرانرژی هستند و همین جوانی و نشاط سبب پیشرفت علمی دانشگاه خواهد شد، افزود: قدر و ارزش فضای بانشاط دانشگاه را بدانید و در راستای حل مشکلات به یکدیگر کمک کنید زیرا هنر این است که انسان در میان مشکلات تلاش کرده و از تلاش دست برندارد.

وی ادامه داد: دغدغه کارکنان و هیئت‌علمی دانشگاه شخصی نیست و تمام بیانات نشان می‌دهد که آنها دغدغه حل مشکلات و پیشرفت دانشگاه را دارند.

امام‌جمعه ارومیه در پایان با بیان اینکه در کنار آموزش مباحث علمی به دانشجویان از مباحث معرفتی غفلت نشود، گفت: علم بدون معرفت سبب می‌شود برخلاف اخلاق و شرع از آن استفاده کرد و تربیت یک دانشجو و بهر‌ه‌گرفتن جامعه از علم دانشجویان سبب بهره‌مندی استاد از ثواب علم دانشجو می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: