کد خبر: 4018478
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: 60 هزار و 302 نفر از افراد تحت پوشش این اداره‌کل را معلولان تشکیل می‌دهند که بیشترین تعداد این افراد با 39 درصد اهل ارومیه هستند.

سعید فریور مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربیسعید فریور، مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی اظهار کرد: در سطح استان 90 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی بوده و از خدمات ارائه شده توسط این اداره‌کل بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: از این میان 48 درصد برابر با 60 هزار و 302 نفر از این افراد تحت پوشش را معلولان تشکیل می‌دهند که بیشترین تعداد این افراد با 39 درصد اهل ارومیه هستند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی ادامه داد: از میان افراد معلول تحت پوشش یک هزار نفر دانشجو و پنج هزار نفر نیز دانش‌آموز هستند که خدمات مختلفی را در طول سال دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ماهانه 43 هزار خانوار دارای معلول در سطح استان مستمری دریافت می‌کنند، تصریح کرد: علاوه بر این پرداخت مستمری با توجه به دسته‌بند معلولان به چهار طیف معلول ذهنی، جسمی حرکتی، حسی (بینایی و شنوایی) و روان مزمن خدمات دیگری نیز به این افراد ارائه می‌شود.

فریور خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی، برگزاری دوره‌های آموزشی، اهدای ویلچر، اهدای نوشت‌افزار و بسته‌های معیشتی نیز از دیگر خدمات ارائه شده به این خانواده‌ها هستند.

 

 

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: