کد خبر: 4041305
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰۰ مدرسه با ۴۰۲ کلاس درسی به ارزش ۳۵ میلیارد تومان توسط بنیاد برکت در استان ساخته شده است.

رضا عزتی مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) آذربایجان‌غربی به گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، رضا عزتی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در آذربایجان‌غربی، ۱۷ اسفند در آیین تجلیل از فعالان عرصه احسان و نیکوکاری اظهار کرد: مجریان ستاد اجرایی فرمان امام در سال ۱۳۸۶ در محضر مقام معظم رهبری گزارشی ارائه دادند که منجر به تأسیس بنیاد برکت شد. 

وی افزود: در آذربایجان غربی احداث ۱۰۰ مدرسه با ۴۰۲ کلاس درسی به ارزش ۳۵ میلیارد تومان از جمله فعالیت‌های بنیاد برکت محسوب می‌شود همچنین این بنیاد در ساخت و ترمیم ۵۸ مدرسه مشارکت داشته و بالغ بر ۱۳ هزار نفر را تحت بیمه بنیاد برکت قرار داده است.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) آذربایجان‌غربی ادامه داد: ۵۵۴ نفر از کودکان بی‌سرپرست و یتیم استان با زحمات کمیته امداد امام خمینی(ره) تحت پوشش ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هستند، همچنین بنیاد برکت فعالیت‌های فراوانی در ساخت بیمارستان، جاده‌سازی، خانه عالم و... فعالیت‌های خوبی در استان دارد. 

وی گفت: یکی از بنیادهای وابسته به ستاد بنیاد ۱۵ خرداد است که در حوزه مداوای بیماران و ساخت خوابگاه دانشجویی فعالیت می‌کند که از جمله می‌توان به ساخت خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با هزینه‌ای بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان و با امکانات به روز و کامل اشاره کرد که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. 

عزتی عنوان کرد: سومین بنیاد، بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بوده که در اواخر سال ۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد و منشأ خدمات خوبی در استان بوده و هست. 

وی یادآور شد: این بنیاد در بحث بسته‌های معیشتی یا هر زمینه‌ دیگر که ورود پیدا کرده نسبت به استان‌های همجوار، به دلیل شرایط استراتژیکی آذربایجان‌غربی سهم بیشتری در نظر گرفته است. 

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) آذربایجان‌غربی بیان کرد: بنیاد احسان در این استان در ۶ مرحله بسته‌های معیشتی به ارزش ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان توزیع کرده و اقدامات مناسب و شایسته‌ای برای محرومیت‌زدایی در آذربایجان‌غربی انجام داده است.

وی افزود: در طرح «لبخند احسان» دندان‌پزشکان به صورت جهادی در مناطق محروم حضور پیدا کرده و نسبت به مداوای افراد محروم اقدام می‌کنند، طرح دیگر هم «جهش تولید در دیم‌زارها» بوده که در این راستا ۲۹۵ هزار هکتار از دیم‌زارهای استان شامل این طرح هستند که به گفته جهاد کشاورزی در این سال‌های اخیر جزو بهترین طرح‌هایی است که انجام شده و نتایج آن سال‌های بعد به منصه ظهور خواهد رسید. 

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در اقدام طرح ملی مسکن هزار و ۸۰۰ واحد در در نظر گرفته شده که هزار واحد آن اجرایی شده که در مراحل ابتدایی آن هستیم و کارهای خوبی در این زمینه ها قرار است اجرا شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: