کد خبر: 4058407
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵
رئیسی:

حجت‌السلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی گفت: اتحاد اقوام در آذربایجان غربی زبانزد عام و خاص است.

اتحاد اقوام در آذربایجان غربی زبانزد‌ استبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور 30 اردیبهشت در جمع نخبگان، علما، خانواده شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم استان، اظهار کرد: حلقه ارتباطی مردم با استاندار و رئیس جمهور توسط جوانان انقلابی، با انگیزه و دارای اندیشه سازنده ایجاد شود و استاندار باید با جوانان، نخبگان و اقشار فرهیخته نشست‌های خود را بیشتر کند، تا از نظرات‌شان بیشتر بهره‌مند شویم و دولت از این موضوع استقبال می‌کند.

وی افزود: نعمت و عنایت خدا بر این استان بسیار زیاد است و نعمت «امنیت و انسجام ملی» که شهدا از جان خود برای آن گذشتند را باید قدر بدانیم وگرنه مدیون خود آن‌ها می‌شویم.

حجت‌الاسلام رئیسی بیان کرد: این استان ۲۰ هزار ایثارگر و جانباز و ۱۲ هزار شهید تقدیم جمهوری اسلامی کرده تا امنیت استان و کشور تامین شود.

وی ادامه داد: اتحاد اقوام و مذاهب آذربایجان‌غربی زبانزد خاص و عام است، پس نباید اجازه داد این وحدت خدشه‌دار شود و اگر کسی در جهت ایجاد اخلال باشد، در مسیر دشمن قدم گذاشته است.

رئیس جمهور تصریح کرد: برای حل مسائل استان دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و... کمک کنند و دولت از تفکر آنها بهره می‌گیرد و اتاق فکر تشکیل می‌دهد.

وی افزود: آذربایجان‌غربی قطب صنعت، معدن و گردشگری است و دانشگاهيان و فرهنگیان برای حفظ و تقویت این جایگاه باید با تعامل هم تلاش کنند.

حجت‌الاسلام رئیسی عنوان کرد: دریاچه ارومیه نه برای آذربایجان‌غربی و ارومیه بلکه برای منطقه مهم و تاثیرگذار است، متعلق به همه کشور بوده و از اولویت‌های سفر است.

وی گفت: صادرات این استان جزو دغدغه‌های اصلی است، محصولاتی مانند سیب و انگور بسیار مهم هستند و امسال میزان متفاوت در حجم و ارزش صادرات  را شاهد بودیم و پنج تا شش برابر افزایش داشتیم، البته به این میزان نباید بسنده کرد و باید برای افزایش بیش از پیش تلاش کنیم.

رئیس جمهور افزود: اولویت اصلی مدیران ارشد استانی بهره‌گیری از توان نیروهای توانمند داخل استان باشد، در حوزه کشاورزی باید بر تولید کالاهای اساسی همت جدی‌تری انجام گیرد و اقدامات لازم برای خودکفایی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: