کد خبر: 4066068
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷

ناامید کردن ملت از انقلاب ظلمی آشکار است

امام جمعه خوی گفت: ناامید کردن ملت بزرگ ایران از انقلاب اسلامی ظلم آشکاری بوده و پا گذاشتن روی خون شهداست.

ناامید کردن ملت از انقلاب ظلمی آشکار استبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام حجت قاسم‌خانی امام جمعه ارومیه یک تیر در آیین رونمایی از تندیس نخستین فرماندار شهید کشور قربانعلی کوچری که با حضور فرمانده سپاه شهدای استان و خانواده این شهید در خوی برگزار شد، اظهار کرد: هرکسی که ملت بزرگ ایران اسلامی را از انقلاب ناامید کند، در واقع مرتکب ظلم آشکار و غیرقابل‌بخششی شده است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب رسالت خطیر جهاد تبیین را بر دوش ما قرار داده‌اند، گفت: نخبگان، فرهنگیان، دانشگاهیان و طلاب به طور کلی هر کس به سهم خود در جایگاهی که قرار دارد، باید دراین‌راستا گام بردارد، تا انقلاب اسلامی ایران مغلوب روایت‌های نادرست دشمن نشود، چراکه این موضوع موجب خشنودی دشمنان و اضطراب دوستان می‌شود.

امام جمعه خوی بیان کرد: باید شهدای شاخص هر منطقه و شهرستان را به نسل جدید معرفی کنیم، تا بین‌شان انس و الفت ایجاد شده، به این ترتیب جوانان و نوجوانان سیره شهدا را برای خود سرمشق قرار دهند.

وی بیان کرد: شهید قربانعلی کوچری به عنوان نخستین فرماندار شهید انقلاب اسلامی ایران شناخته می‌شود، به‌طوری‌که متولد شهرستان خوی از استان آذربایجان غربی بوده، در جریان مبارزه با اشرار بر اثر اصابت گلوله زخمی شد.

حجت‌الاسلام قاسم‌خانی با بیان اینکه شهید کوچری پس از تحمل چهار ماه اسارت در مناطق مرزی خوی اول تیرماه سال ۱۳۵۹ شربت شهادت را سر کشید و به یاران خود پیوست، اضافه کرد: این شهید وارسته در جریان مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی، همگام با مردم مبارز این شهرستان از پیشروان انقلاب بود.

 وی ادامه داد: شهید کوچری بعد از اینکه انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، در اثر ذکاوت، درستکاری و روحیه مسئولیت‌پذیری به عنوان فرماندار خوی منصوب شد.

امام جمعه خوی گفت: این شهید وارسته در گفتار و عمل بی‌نظیر بوده و با ویژگی‌های برجسته روحی و اخلاقی نظر مردم را به خود جلب می‌کرد، به‌طوری‌که همواره محل مراجعه اقشار بی‌بضاعت و دارای مشکل بود.

حجت‌الاسلام قاسم‌خانی با بیان اینکه مردم قدرشناس استان به ویژه خوی هیچگاه انسان‌های آزاده و شریف را فراموش نخواهند کرد، اظهار کرد: شهدا نمونه کامل یک انسان فرهیخته و مسلمان بودند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :