برگزاری بیش از ۳ هزار برنامه در هفته بسیج آذربایجان‌غربی
کد خبر: 4182726
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵

برگزاری بیش از ۳ هزار برنامه در هفته بسیج آذربایجان‌غربی

فرمانده سپاه شهدای آذربایجا‌ن‌غربی گفت: در هفته بسیج ۴۸ عنوان برنامه محوری در قالب تعداد سه هزار و ۲۱۲ برنامه در سطح پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج برگزار خواهد شد.

نشست فرمانده سپاه شهدای آذربایجا‌ن‌غربی با اصحاب رسانهبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، سردار محمدحسین رجبی، فرمانده سپاه شهدای آذربایجا‌ن‌غربی، 27 آبان ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: موفقیت‌های امروز نظام جمهوری اسلامی و اقداماتی که در حوزه دنیای اسلام انجام شده و شکل جهانی به خود گرفته حاصل دستاوردهای بسیجیان در طول 44 سال مقاومت در برابر ایادی استکبار و دفاع از انقلاب است. 

وی افزود: دفاع مقدس بهترین و زیباترین سند هویت ارزشمند بسیج بوده که مردم در قالب بسیج در طول هشت سال دفاع مقدس به میدان آمدند و از نظام ارزشمند ایران اسلامی دفاع کردند و هر کجا انقلاب اسلامی ما پیشرفتی دارد مدیون و مرهون حضور همیشه در عرصه و تاثیرگذار بسیجیان است که با تمام وجود تلاش می‌کنند. 

سردار رجبی با اشاره به اینکه شعار هفته بسیج امسال «بسیج امید ملت ایران» است، بیان کرد: در هفته بسیج 48 عنوان برنامه محوری در قالب تعداد سه هزار و 212 برنامه در سطح پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: بسیج در زلزله خوی نیز نقش ویژه‌ای ایفا کرد که از جمله آن‌ها کمک به بازسازی 41 مسجد و مصلی، مشارکت در ساخت و تعمیر 180 واحد مسکونی زلزله‌زده بود.

سردار رجبی گفت: سپاه شهدای آذربایجان غربی در راستای محرومیت‌زدایی از سطح استان، اجرای پروژه آب‌رسانی در روستاها به طول هزار کیلومتر در هشت شهرستان و 391 روستا برای تامین آب شرب و بهداشتی در دست اقدام دارد که پیشرفت فیزیکی 95 درصدی دارد. 

فرمانده سپاه شهدای آذربایجا‌ن‌غربی تصریح کرد: از  ابتدای امسال تاکنون مبلغ 346 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه در سطح استان پرداخت شده و در همین مدت تعداد 580 صندوق قرض‌الحسنه برای اشتغال‌آفرینی توسط بسیج در سطح استان تشکیل شده است.

وی گفت: توزیع ده هزار تن قیر رایگان برای آسفالت راه‌های روستایی و بین مزارع به طول 189 کیلومتر، ساخت 27 باب خانه بهداشت، اورژانس و مرکز سلامت از دیگر اقدامات بسیج در جهت محرومیت‌زدایی محسوب می‌شود. 

سردار رجبی بیان کرد: ساخت مدرسه ۶ کلاسه در روستای منظره پیرانشهر با پیشرفت فیزیکی 80 درصد و مشارکت در ساخت 400 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از دیگر اقدامات بسیج در سال جاری است.

وی افزود: اهدای 451 سری جهیزیه به نوعروسان، برگزاری نمایشگاه اسوه بسیج آذربایجان‌غربی، دیدار با خانواده معزز شهدا، تجمع بسیجیان در شهرستان‌های استان و شهر ارومیه از اهم برنامه‌های بسیج در این هفته خواهد بود.

انتهای پیام
captcha