کد خبر: 4226034
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۴

آغاز به‌کار دبیرخانه سیزدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آذربایجان‌غربی

سیزدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قالب‌ها و رشته‌های مختلف کتابخوانی و هنری در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

آغاز به کار دبیرخانه سیزدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به آغاز به‌کار دبیرخانه سیزدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار کرد: این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین(ع) و آموزه‌های آن به ویژه فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی و مطالعه کتاب‌ مرتبط با سیره پاک حضرت محمد(ص) و حضرت امام رضا(ع)، شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) از طریق انتشار گسترده این آثار و تولید محتوای ادبی و هنری کتاب محور ناظر به فرهنگ معصومین(ع) در فضای فرهنگی جامعه در آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به بخش‌ها و رشته‌های مختف این جشنواره گفت: جشنواره در سه بخش فردی، خانوادگی و گروهی به شیوه الکترونیک ویژه چهار گروه سنی خردسال، کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار می‌شود و شركت‌كنندگان در دو نوع قالب در رشته‌های مختلف می‌توانند به رقابت بپردازند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی ادامه داد: قالب کتابخوانی شامل رشته‌های قصه‌گویی، معرفی کتاب، خوانش بخش‌هایی از کتاب و چهارگزینه‌ای است، در قالب هنری نیز امکان شرکت در رشته‌های  هنرهای تجسمی، دست‌سازه، داستان و شعر و هنرهای ديجيتال وجود دارد.

وی با بیان اینکه این جشنواره تا یکم آذرماه 1403 ادامه دارد، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در جشنواره و ارسال آثار به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نشانی www.ketabkhooon.ir مراجعه کنند.

معصومی افزود: همچنین 9 کتاب ویژه چهار گروه جهت شرکت در جشنواره معرفی شده است که دسترسی به نسخه الکترونیک این کتاب‌ها در سامانه مسابقات امکان‌پذیر بوده و شماره تلفن 04433487433 در آذربایجان غربی جهت پاسخگویی به سؤالات در دسترس است.

وی تصریح کرد: پس از اتمام جشنواره و بررسی و داوری آثار، از برگزیدگان در سه سطح ملی، استانی و کتابخانه‌ای همراه با جوایز نقدی و لوح تقدیر در هر رشته در بخش‌های فردی، گروهی و خانوادگی تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام
captcha